-
W poniedziałek seniorzy mają swoje spotkanie w salce na plebani w godz. 12.00 - 13.30.
-
W wtorek po mszy wieczornej zapraszamy do salki na plebanii na spotkanie “Kręgu Biblijnego”.
-
Od środy rozpoczynamy październikowe nabożeństwa różańcowe: codziennie o godz. 18.00 przed mszą św. wieczorną, w niedzielę o 17.30. Różaniec dla dzieci w środę o godz. 17.00, a I piątek po mszy św. o godz. 17.00.
-
Pragniemy rozpocząć nową inicjatywę w naszej parafii. Od najbliższej soboty, co tydzień w godz. 11.00 - 12.00, w salce katechetycznej chcemy zorganizować, bezpłatne zajęcia warsztatowe dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym klasy 1-3. W programie: modlitwa, aktywności plastyczne, przygotowanie do występów. Zapraszamy chętne dzieci, niech zabiorą ze sobą: blok techniczny kolorowy, klej, nożyczki, kredki.
-
W minioną niedzielę na tacę inwestycyjną zebrano 11.317,71 zł. Serdeczne “Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom. Składanie witraża w poszczególne kwatery jest już na ukończeniu. Spodziewamy się jego zamontowania w najbliższych tygodniach października.
-
W przyszłą niedzielę wolontariusze z Hospicjum Św. Wawrzyńca w Gdyni będą rozprowadzać kalendarze na nowy rok. Nabywając kalendarz za dobrowolną ofiarę możemy wesprzeć działalność hospicjum.
-
W liturgii Kościoła w tym tygodniu:
-
w poniedziałek 29 września - święto Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
-
w wtorek 30 września - wspomnienie Św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła
-
w środę 1 października - Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła
-
w I czwartek miesiąca, 2 października - wspomnienie Św. Aniołów Stróżów, modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne
-
w I piątek - okazja do spowiedzi przed porannymi mszami oraz od godz. 16.30. Dodatkowa pierwszopiątkowa msza o godz. 17.00.
-
w I sobotę miesiąca, 4 października - wspomnienie Św. Franciszka z Asyżu, a o godz. 8.00 msza św. w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu NMP, następnie czciciele I sobót mają swoje modlitwy w kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu
-
Za tydzień w niedzielę od godz. 16.00 zapraszamy na wspólne ognisko z kiełbaskami i herbatą, na placu przed kościołem jako nasze pożegnanie z latem a przywitanie jesieni.
-
Organizujemy pielgrzymkę autokarową do Częstochowy w dniach 20-21 października. Po drodze zwiedzanie sanktuarium MB Leśniowskiej Patronki Rodzin, w drodze powrotnej sanktuarium MB Trybunalskiej w Piotrkowie Trybunalskim. Całkowity koszt z przejazdem, wyżywieniem, noclegiem i ubezpieczeniem: 500,- zł. Zapisy w zakrystii lub biurze parafialnym.
-
Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną: Ks. Adam w I piątek, Ks. Tomasz w sobotę, a Ks. Proboszcz w piątek i sobotę.
-
Nowy numer Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego oraz Mały Promyk i Promyczek Dobra dla dzieci, do nabycia pod chórem w cenie 10 zł.
-
Witamy w naszej parafii czcicieli Niepokalanej Matki Miłosierdzia z Zielonej Góry. Prosimy o podzielenie się w paru słowach świadectwem wiary.
-
Wszystkich jeżdżących na motocyklach zapraszamy na zakończenie sezonu motocyklowego do Żukowa, do Parafii Wniebowzięcia NMP. O godz. 14.00 msza św. dziękczynna za bezpieczny sezon, a następnie festyn. Szczegóły na plakacie.
-
Do wieczności odeszli:+ Teresa Wołkowicka l. 87 z ul. Helskiej; + Jerzy Rogowski l. 66 z ul.Chylońskiej
Pobierz jako PDF